Erbaa'ya Şehit Acısı Düştü | Tokattan.net Tokattan.net | Tokat'tan Dünyaya...: Erbaa'ya Şehit Acısı Düştü

Responsive Ad Slot

SÖYLEŞİLER

Söyleşi

Erbaa'ya Şehit Acısı Düştü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hakkâri Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında yaralanan 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Şehit askerlerin sayısı 8'e yükseldi. Tokat Erbaa doğumlu Jandarma Uzman Çavuş Hüsnü ERKUT ve 7 askerin şehit düştü, 25 asker yaralandı, bölgede süren operasyonlarda ise şu ana kadar 35 terörist öldürüldü.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hakkâri Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında yaralanan 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Şehit askerlerin sayısı 8'e yükseldi. Tokat Erbaa doğumlu Jandarma Uzman Çavuş Hüsnü ERKUT ve 7 askerin şehit düştü, 25 asker yaralandı, bölgede süren operasyonlarda ise şu ana kadar 35 terörist öldürüldü.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17.45 sularında Hakkâri Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında yaralanan 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Şehit askerlerin sayısı 8'e yükseldi. Çıkan çatışmada Tokat Erbaa doğumlu Jandarma Uzman Çavuş Hüsnü ERKUT ve 7 askerin şehit düştü, 25 asker yaralandı, bölgede süren operasyonlarda ise şu ana kadar 35 terörist öldürüldü.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bu sabah yapılan açıklamanın devamında;"İlk anda irtibat kurulamayan bir silah arkadaşımız yaralı olarak bulunmuş, ayrıca çatışmaların devamında 19 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgedeki söz konusu çatışmada yaralanan toplam 25 kahraman silah arkadaşımızın hastanede tedavilerine devam edilmektedir. Müteakiben bölgede icra edilen hava destekli operasyonda, 8 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz." denildi.

Hakkari-Çukurca Karayolunda PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan askerler için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'da tören yapılacak. Törenin ardından şehit cenazeleri memleketlerine uğurlanacak.

Törenlerin ardından 25 yaşındaki Şehit Jandarma Teğmen Selim COŞKUN Adana Kozan, 28 yaşındaki Jandarma Astsubay Kıdemlı Çavuş İbrahim BETİN Afyonkarahiser Sandıklı, 25 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa TÜNEL İstanbul, 23 yaşındaki Şehit Uzman Çavuş Hüsnü ERKUT Tokat Erbaa, 25 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sercan ÖZKUL Balıkesir Gönen, 23 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hasan KELEŞ Sakarya Karasu, 23 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Bekir Eren DENİZ Çorum ve 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Samat AKTAŞ Bursa Kemalpaşa'ya uğurlanacak.

Nişanlısı Keriman KURT ile 1 yıl sonra evlenmeyi planlayan şehit Hüsnü ERKUT'un geçtiğimiz Mart ayında nişanlısının doğum gününü kutlayarak "Kalbimdesin iyi ki doğdun ömrüm" yazısını gönderdiği ortaya çıktı.

Askerilik görevini tamamladıktan sonra uzman çavuş olarak bir yıldır Hakkari'de görev yaptığı şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hüsnü ERKUT'un cenazesi 31 Temmuz 2016 Pazar günü Erbaa merkez camiinde kılınacak öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Zilfor Mahalle mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

      DERKENAR      
Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine Allah'tan sabrı cemil niyaz ediyor, yaralananlara Allah'tan acil şifalar dileriz. Türk milletinin başı sağ olsun.      Tokattan.net     

 Hasan AÇIKEL  Tokattan.net
 KOLAJ | Tokattan.net  KAYNAK | Facebook.com/taner.yesilsu | Milliyet.com | Habererbaa.com

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Okumadan Geçme
Tokattan.net © 2016-2021 Tüm hakları saklıdır.