Responsive Ad Slot

SÖYLEŞİLER

Söyleşi

Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR 2018 Bütçesini Değerlendirdi

Tokat Milletvekili, Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR, görüşmeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam eden 2018 Yılı Bütçesini değerlendirdiği bir açıklama yayınladı. Açıklamasında Milletvekili ÇAKIR, her zaman büyümeyi hedef alan, ülkemizi geleceğe emin adımlarla taşıyacak olan kararlı ve tutarlı bir yol izlenerek hazırlanan bütçelerin her zaman olduğu gibi yine vatandaş odaklı bir bütçe olduğunu ve 2018 bütçesinde en büyük payın Eğitim’e ayrıldığını ifade etti.
Tokat Milletvekili, Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR, görüşmeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam eden 2018 Yılı Bütçesini değerlendirdiği bir açıklama yayınladı. Açıklamasında Milletvekili ÇAKIR, her zaman büyümeyi hedef alan, ülkemizi geleceğe emin adımlarla taşıyacak olan kararlı ve tutarlı bir yol izlenerek hazırlanan bütçelerin her zaman olduğu gibi yine vatandaş odaklı bir bütçe olduğunu ve 2018 bütçesinde en büyük payın Eğitim’e ayrıldığını ifade etti.

  Ak Parti Tokat Milletvekili, Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR, görüşmeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam eden 2018 Yılı Bütçesiyle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklamalarına “AK Parti siyaseti millete hizmet etmenin aracı olarak gören kadrolardır. Türkiye'yi değiştiren ve dönüştüren, birlik ve bütünlüğünün adresi olan partimiz çok zor süreçlerden bugünlere gelmiştir. Elde edilen bu başarının, bugünlere nasıl geldiğimizin kıymetini iyi bilmemiz gerekiyor. 15 yıl boyunca enerjimizi aziz milletimizin geleceği için sarfettik. Bundan sonra da milletimize hizmet etmeye var gücümüzle devam edeceğiz." cümleleriyle başlayan Milletvekili ÇAKIR, her zaman büyümeyi hedef alan, ülkemizi geleceğe emin adımlarla taşıyacak olan kararlı ve tutarlı bir yol izlenerek hazırlanan bütçelerin her zaman olduğu gibi yine vatandaş odaklı bir bütçe olduğunu ifade etti.

Milletvekili ÇAKIR açıklamalarına şu şekilde devam etti: “2018 bütçesinde en büyük payı yine her zaman olduğu gibi eğitime ayırdık. Eğitime ayırdığımız kaynağı 134 milyar liraya çıkartarak, bütçe giderlerinin yaklaşık yüzde 18’ini tek başına eğitime ayırmış olduk. Burs ve öğrenim kredisi için 11.2 milyar lira, taşımalı eğitim ve yemek yardımı için 3.4 milyar lira, özel okula giden öğrencilere öğrenim desteği için 1.5 milyar lira, pansiyonlarda barınan öğrencilerimize de bütçeden 1.1 milyar lira destek ve kaynak ayırıldı. Yükseköğretime 2002 yılında ayrılan kaynak sadece 3.6 milyar liraydı. Gelecek sene bu rakam 41.7 milyar liraya çıkıyor. Burs ve kredi tutarları da 2018 yılında 425 liradan 470 liraya çıkarılmış olacak.”

Açıklamalarının sonunda Milletvekili ÇAKIR; her türlü zorluk, baskı ve engellemelere rağmen Türkiye’nin ve Türk Milletinin güçlü, vakur ve dirayetli duruşu karşısında ülkemizin gelişmesini ve ilerlemesini hiçbir güç ve ihanet şebekesinin engelleyemeyeceğini söyledi.

 Hasan AÇIKEL  Tokattan.net
 Tokattan.net
 Talip ÇAĞLAR, Milletvekili Danışmanı

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Okumadan Geçme
© Tüm hakları saklıdır
2016-2022 Tokattan.net